Audioknihy.net - Audioknihy vydavatelství Supraphon na vzestupu! - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Audioknihy vydavatelství Supraphon na vzestupu!

datum Pá 19 únor 2010, 10:21:06 autor Bára kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Mezi pěti prvními audioknihami dominuje Svěrák a Geislerová…

Vydavatelství Supraphon letos na konci února uvedlo do života svoji novou edici audioknih. V nápaditém kartonovém obalu – připomínajícím knížku – se k posluchačům dostalo již pět titulů. K nejprodávanějším patří Povídky Zdeňka Svěráka, které nahrál autor spolu s Danielou Kolářovou a Libuší Šafránkovou a také audiokniha Povídá šmudle ťululum Ivana Martina Jirouse načtená Aňou Geislerovou.
 

 

Dvě zářijové novinky patří Čapkovi a Hrabalovi…

V pátek 18. září 2009 Supraphon uvede na trh dvě nové audioknihy. Z archivu to budou Povídky a apokryfy Karla Čapka. Literární klasika je nahrána v interpretaci hereckých legend – jako byli například Václav Voska, Radovan Lukavský, Martin Růžek, Karel Höger nebo Dana Medřická. K posluchačům se nahrávka ze šedesátých let dostane poprvé na CD a to v akustické renovaci v dvoucédéčkovém albu. Další novinkovou audioknihou je oblíbený román Bohumila Hrabala Ostře sledované vlaky, kterou v režii Františka Špergla načetl Kryštof Hádek.

    

Kryštof Hádek jako nevinný mladíček Miloš Hrma…

Kryštofa Hádka proslavil film Tmavomodrý svět režiséra Jana Svěráka. Za roli pilota Vojtíška byl nominován na Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Studoval herectví na Pražské konzervatoři, ale školu nedokončil. V letech 2003–2004 studoval herectví na londýnské Academy of Music And Drama Art. Objevil se také ve filmech Výlet, Experti, Bestiář. Na konci října se objeví v pokračování úspěšné komedie Bobule.

Dramaturgie vydavatelství Supraphon, již při prvních úvahách o realizaci audiopodoby románu Ostře sledované vlaky, uvažovala o herci Kryštofu Hádkovi. Ten v nahrávacím studiu naplnil očekávání interpreta zosobňujícího čistotu mládí, i když je vlastně zároveň již zkušeným hercem – neboť od svých šesti let pracuje v rozhlase a dabingových studiích. Producentka nahrávky Naďa Dvorská k tomu dodává: „ Kryštof maximálně využil šanci stát se modelem hlavního hrdiny tohoto oblíbeného románu a se ctí se tak utkal s mýtem filmového ztvárnění, které bylo oceněno Oscarem.“

 

Körner, Obermannová, Jerome – v listopadu Supraphon vydá ještě tři pozoruhodné audioknihy…

Ke konci listopadu (20.11.2009) se příznivci audioknih ještě mohou těšit na tři zajímavé audioknihy z produkce Supraphonu. Půjde o dvě nové nahrávky a jeden archivní skvost.

V těchto dnech v nahrávacím studiu Lama dokončuje Jan Kačer nahrávku slavného románu Vladimíra Körnera Údolí včel. Kniha bude vydána v kompletu 5CD a Supraphon ji vydá u příležitosti významného životního jubilea (70) uznávaného prozaika a scenáristy.

Do studia MI91 se chystá herečka Aňa Geislerová, která načte knihu Divnovlásky – jedné z nejúspěšnějších současných českých spisovatelek Ireny Obermannové. Jde o pokračování příběhů rozvedené ženy a jejích dvou dcer z Deníku šílené manželky. Obě knihy vzbudily velký čtenářský zájem a dočkaly se televizního zpracování. Hrdinka televizní verze Divnovlásek, Aňa Geislerová, je proto ideální interpretkou čtené verze.

Z archivu Supraphonu se poprvé na CD dostane vynikající nahrávka knihy Jerome Klapky Jerome Myšlenky lenivého člověka v elegantním podání legendárního Svatupluka Beneše.
Autor, proslulý především  povídkovými příběhy Tři muži ve člunu, zasahuje čtenáře i posluchače svým suchým vtipem, tak typickým pro „anglický“ humor, jehož je J. K. Jerome klasickým představitelem.