Audioknihy.net - Už jste slyšeli audioknihu Muži, kteří nenávidí ženy? - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Už jste slyšeli audioknihu Muži, kteří nenávidí ženy?

datum Po 9 leden 2012, 13:14:00 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Světový knižní bestseller Stiega Larssona Muži, kteří nenávidí ženy se stal oblíbeným i ve svém filmovém zpracování. Nyní přichází Radioservis s audio podobou tohoto díla, která neztrácí nic z dramatičnosti příběhu, naopak zde atmosféru výtečně dotváří herc Martin Stránský.

 

Muži, kteří nenávidí ženy

Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ. Téměř před čtyřiceti lety zmizela beze stopy Harriet Vangerová, vnučka známého průmyslníka Vangera. Mikael Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně se vydají po vychladlých stopách, skládají dohromady mozaiku indícií a souvislostí, otvírají dveře dávno pečlivě zamčené. Rozkrývají temnou a krvavou historii rodiny Vangerů.

 

Trilogie Milénium hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky.

 

Švédský novinář a spisovatel Stieg Larsson (15. 8. 1954 až 9. 11. 2004) se psaní věnoval od dětství. V centru jeho zájmu stála Válka ve Vietnamu. Angažoval se v boji proti rasismu a pravicovému extremismu. Byl také znám také jako jeden z největších švédských fanoušků sci-fi literatury. Novinářské zkušenosti a politické přesvědčení vedlo Larssona v devadesátých letech k založení nadace Expo, jejímž cílem bylo sledování a dokumentace rasistických a nedemokratických tendencí ve švédské společnosti. Stal se také vydavatelem stejnojmenného časopisu. V polovině devadesátých let pomáhal iniciovat projekt „Stop rasismu“. Brzy proslul jako odborník na švédské krajně pravicové a rasistické organizace, vystupoval často na veřejnosti a celá léta musel čelit více či méně vážným výhrůžkám ze strany svých politických nepřátel.

Stieg Larsson zemřel roku 2004 ve Stockholmu na těžký infarkt. Domněnky, podle nichž jeho smrt jakýmsi způsobem souvisela s výhrůžkami, jimž musel čelit coby vydavatel Expa, se nakonec nepotvrdily. Mezinárodního úspěchu svého literárního díla, kterého se prodalo přes padesát milionů ve čtyřiačtyřiceti zemích světa, se nedožil.

 

Muži, kteří nenávidí ženy

 

Martin Stránský se narodil v Jihlavě. Jako syn herce a pozdějšího ředitele Horáckého divadla Miloše Stránského měl k divadlu blízko a také si v dětství několikrát zahrál. Po studiích na DAMU nastoupil do stálého angažmá v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni, kterému zůstal věrný. Zde také získal Cenu Vendelína Budila za roli Eddieho v inscenaci Millerova Pohledu z mostu. Díky této roli se dostal do širší nominace na Cenu Thálie. Je také stálým hostem pražského Divadla pod Palmovkou. Na divadelních prknech byl mimo jiné Cyranem, Miláčkem, Valmontem, Jagem, Petrucciem, McMurphym v Přeletu nad kukaččím hnízdem. Objevuje se také pravidelně v televizních seriálech a celovečerních filmech. Pravidla lži, Anička s lískovými oříšky, Peklo s princeznou, Ulice, Kriminálka Anděl, Místo nahoře, Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě 2. Je držitelem Ceny Františka Filipovského za nejlepší mužský výkon v dabingu a Ceny diváků za dabování titulní postavy doktora Gregoryho House v seriálu Dr. House.

 

 

Text: Radioservis a. s.

Audiokniha trvá 15 hodin

 

Vydavatel: Martin Pilař - ADK Prague s.r.o.

Distribuce: Radioservis a.s.

 

Audioknihu naleznete i v našem rozcestníku.