Audioknihy.net - Buďme blaženi a pojďme na autogramiádu - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Buďme blaženi a pojďme na autogramiádu

datum Po 13 únor 2012, 11:18:37 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Co se chystá

Pozor, pozor! Ve čtvrtek 16. února 2012 v 16.30 hodin se uskuteční v Reprezentační prodejně Českého rozhlasu autogramiáda Luďka Munzara a Františka Novotného k jejich společnému CD Buďme blaženi.

Autogramiáda a setkání s Luďkem Munzarem a Františkem Novotným se uskuteční v prodejně Českého rozhlasu na Vinohradské třídě, mapka ZDE, a bude jistojistě stát za to, proto přijďte!

 

Pro připomenutí audioknihy přikládáme text článku publikovaný 20. 12. 2011 (ZDE).

Audioknihu vydal v prosinci Radioservis a. s. a nalézt ji můžete i v našem rozcestníku.

 

 

Františku, kamaráde drahej..

.. kolikrát jsem ti už řekl, že neumím recitovat a že je mi to dokonce velmi protivné. Ale taky jsem ti mnohokrát řekl, jak mám rád tvoje básničky, tvoje verše a že si je častokrát čtu potichu, jen tak pro sebe.A teď jsem se drze pokusil ty krásné verše přečíst nahlas, protože jsem z celého srdce přesvědčený, že ta prostá, obyčejná, krásná česká slova by měli lidé, zvlášť v dnešní polámané, přihlouplé, hrubé a vulgární době poslouchat co nejčastěji. Tak, jako když jsme byli malí a maminky nám šeptaly do dušiček vlídná slůvka a slovíčka a my až později poznávali, že to je dar, který jsme dostali od Pána, ta naše řeč mateřská.

Děkuju ti Františku. Tvůj Luděk

Luděk Munzar, 19. 10. 2011

 

Rád čtu verše Františka Novotného: Jsou skvělé. Už sbírka Ozvěna, sličná, štíhlá knížka pro mne udělala to, co očekávám od poezie. Pověděla mi o tom, čím se trápíme, z čeho se nám vrací radost a jak se vyškrábat když jsme na dně. V jeho verších je krása, smysl, a to, co trvá. Kdyby byl František právník a ne básník, psal by o zákonech člověka. Buďme blaženi z poezie, která v nás zůstává a přichází v pravý čas.

Arnošt Lustig, 23. 8. 2003

PhDr. František Novotný
se narodil v červnu 1943 v Praze. Vystudoval FF UK a FŽ UK tamtéž, básník, textař, rozhlasový publicista. Je autorem sedmi knižních titulů – Víc než jen hlas – spolu s Jiřím Vejvodou, Óda na radost, Ozvěna tenká jako vlas, Blažení, Ztratil jsem hlad, dostal chuť, Kdyby čert na koze jezdil, Buďme. Je dlouholetým redaktorem Českého rozhlasu 2 – Praha, známý z pořadů Textempore, Šansony, songy a písničky, Jak to vidím… z nedělních Dobrých jiter a komponovaného pořadu To je život. Je od počátků dvorním textařem skupiny Spirituál kvintet, ale spolupracoval i s Karlem Zichem, Karlem Černochem, Michalem Prokopem a dalšími.

 

Buďme blaženi

 

Text: Radioservis a. s.