Audioknihy.net - Dick Frances a jeho Motiv koní - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Dick Frances a jeho Motiv koní

datum Pá 24 únor 2012, 15:02:22 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Dick Frances byl velikým milovníkem koní, tato tématika se objevuje ve všech jeho dílech. Nejinak je tomu v příběhu Motiv koní, který pro Vás do digitální podoby převedlo vydavatelství Radioservis a.s.

Dick Francis (Richard Stanley Francis) se narodil 31. října 1920 v městečku Lawrenny v jižním Walesu.

Od 15 let jezdil jako žokej dostihy, slibnou kariéru ale brzy přerušila druhá světová válka - v roce 1939 narukoval do Královského letectva jako letecký mechanik, později se stal pilotem bombardéru. Po válce se vrátil na dostihovou dráhu, od roku 1948 do roku 1956 byl profesionálním žokejem. Po ukončení závodní dráhy působil jako dopisovatel London Sunday Express. Svůj první detektivní román z dostihového prostředí Smrt favorita (Dead Cert) vydal v roce 1962.

Román měl úspěch a Dick Francis dále vydával jednou ročně novou knihu, na kterou se s napětím čekalo. Svou činnost na nějakou dobu přerušil v roce 2000 po smrti své ženy, poslední tři romány pak napsal společně se svým synem Felixem. Dick Francis zemřel jako devětaosmdesátiletý 14. února 2010.

Čeští čtenáři si detektivky Dicka Francise oblíbili především díky překladům Jaroslavy Moserové - Davidové.

 

Motiv koní

 

Motiv koní

V příběhu Motiv koní vystupuje jako hlavní hrdina malíř portrétů dostihových koní Charles Todd. Toho začnou zajímat události, které se dějí v jeho okolí, zejména ho zasáhne vražda manželky jeho bratrance. Charles Todd je muž činu, proto se rozhodne, že nenechá vyšetřování pouze na policii, a spolu se svými dvěma přáteli se pustí do pátrání, které ho může stát i holý život.

 

Hrají: René Přibil, Milan Rybák, Václav Neužil st., Daša Neblechová, Jiří Miegl, Ivan Gübel, Monika Švábová, Jiří Samek

Překlad: Jaroslava Moserová - Davidová

Rozhlasová úprava: Alexander Jerie

Režie: Vladimír Tomeš

Délka: 2 hod 20 min

 

Audioknihu naleznete i v našem rozcestníku.