Audioknihy.net - Lidojedi - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Lidojedi

datum Čt 5 duben 2012, 10:03:12 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Už samotný název nové audioknihy od Radioservisu napovídá, že nepůjde o dílo ledajaké ani obvyklé. Popis audioknihy praví: Co všechno dokážou slušní lidé udělat pro peníze? Chcete-li to zjistit (avšak nechcete dělat výzkumy na lidech), pak si pusťte audioknihu Lidojedi.

 

Hororová komedie  L I D O J E D I

Lidojedi jsou první původní rozhlasovou hru autorské dvojce Jaroslav Rudiš a Petr Pýcha, která má za sebou několik adaptací svých divadelních her (Léto v Laponsku, Strange love, Salcburský guláš).

Veřejnosti je známý především prozaik Jaroslav Rudiš, autor románů Nebe pod Berlínem, Grandhotel, Potichu a Konec punku v Helsinkách. S Jaromírem 99 vytvořil úspěšnou komiksovou trilogii Alois Nebel. Za své knihy získal Cenu Jiřího Ortena a čtenářskou cenu Magnesia Litera. Je spoluautorem několika českých a německých rozhlasových a divadelních her i filmových scénářů. Pozornost získalo loňské filmové zpracování komiksu Alois Nebel. Jaroslav Rudiš žije a pracuje mezi Lomnicí nad Popelkou, Prahou a Lipskem.

Petr Pýcha se zabývá literární publicistikou, píše fejetony a povídky. Od konce devadesátých let se autorsky a režijně věnuje amatérskému divadlu. Napsal divadelní hry Republiku za koně a fotbal a Nastavená hra. V současné době připravuje k vydání povídkový román. Učí na gymnáziu a žije v Podkrkonoší.

Své nejnovější hře dali autoři podtitul Hororová komedie. Příběh odstartuje telefonát bohatého a extravagantního podnikatele do cateringové agentury Mlsný Jack. Její provozovatelé, Martin, Bára a Ondřej neprožívají zrovna nejšťastnější chvíle svého podnikání, které zastřešuje slogan „ugrilujeme vaše sny“. Bářino zprvu mechanické přikývnutí na podnikatelův požadavek proto začne dostávat konkrétní obrysy. A to i přesto, že jeho snem je tentokrát ugrilovat člověčinu. Nakonec dostanou nápad, který vypadá zpočátku jako nadějné řešení. Druhou dějovou linku tvoří příběh venkovského kněze. Jeho farnost v Podkrkonoší skomírá, do kostela zatéká, kvůli ekonomické situaci přišel o ministranta a kvůli životosprávě přichází i o paměť. Právě k němu, jakožto bývalému lékaři, zamíří trojice z Mlsného Jacka hledat pomoc poté, co se jejich plán po nočních eskapádách v pražských Holešovicích zásadně zvrtne.

Martin Velíšek, dramaturg

 

Lidojedi

 

Režie: Aleš Vrzák

Premiéra hry: září 2011, na  Českém rozhlase 3 – Vltava

Hrají: Oldřich Kaiser, Tatiana Vilhelmová, Jan Dolanský, Václav Neužil, Oldřich Vlach, Kryštof Hádek, Lukáš Hlavica a další

Annonce: Anotaci naleznete na portálu videí Youtube

Vydavatel: Radioservis a. s.

 

Audioknihu naleznete i v našem rozcestníku.

 

Audiokniha Lidojedi je druhou hrou v cyklu Vinohradská dvanáctka. V roce 2010 připravila Literárně-dramatická redakce Českého rozhlasu 3 – Vltava ve spolupráci s Producentským centrem a literární redakcí Českého rozhlasu v Brně projekt Vinohradská 12. Na jeho konci bude 12 inscenací dvanácti původních rozhlasových her, které Vltava odvysílá vždy poslední úterý v měsíci ve 21:30, tedy v pravidelném čase Klubu rozhlasové hry.1

 

Vinohradská dvanáctka

Koule Lidojedi

 

 

 

 


1 Vinohradská dvanáctka. ODBOR KOMUNIKACE A VNĚJŠÍCH VZTAHŮ. Český rozhlas [online]. 25. ledna 2011 [cit. 2012-04-05]. Dostupné z: http://www.rozhlas.cz/informace/press/_zprava/vinohradska-dvanactka-dvanact-rozhlasovych-her-od-dvanacti-autoru-pro-rok-2011--841631.