Audioknihy.net - Bob Klepl pobaví jako doktor od jezera hrochů v nové audioknize - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Bob Klepl pobaví jako doktor od jezera hrochů v nové audioknize

datum So 20 únor 2010, 09:55:11 autor Bára kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Doktor od Jezera hrochů Miloslava Švandrlíka patří mezi nejprodávanější knihy nakladatelství XYZ. Humoristický román na 2CD vyšel na podzim 2008 v koprodukci vydavatelství  Popron Music a nakladatelství XYZ.

Novou „knížku do ucha“ na 2CD namluvil Bob Klepl: „Je to pro mne velká čest namlouvat právě věc od pana Švandrlíka“. Nejvíce si z románu oblíbil postavu Venci Maňase, intrikánskou tchýni a tatínka Júlia Dobeška, ten mu připomíná jeho tatínka.

Nová audiokniha vznikla v režii Františka Špergra. Pro Boba Klepla je to první pracovní setkání s mluveným slovem : „Je to moje první zkušenost s touto prací, právě proto jsem ji vzal. Chtěl jsem si namlouvání audioknih  zkusit a jsem přesvědčený, že se na něm mohu plno věcí naučit“. „Knížky do ucha“  na CD  má velmi rád: „Potřebujeme klid na duši. Jedině audio záznam vyvolá trošku větší klid, větší fantazii. Až si budeme moci pustit doma trojrozměrně cokoliv,  každý si  pak bude chtít poslechnout z reproduktorů laskavý a  klidný hlas. Audioknihy mají určitě velkou perspektivu“. Sám mluvené slovo poslouchá nejvíce, když je nemocný: „ Když ležím, tak poslouchám úplně všechno, nejraději pohádky, ale i Strýčka Jedličku. Osobně jsem ho poznal na sklonku jeho životě a myslím, že to byl velký frajer“.

Na závěr si Bob Klepl přeje, aby nová audiokniha Doktor od Jezera hrochů posluchače pobavila a to nejen na cestách.

Doktor od Jezera hrochů

Miloslav Švandrlík

Humoristický román o působení českého lékaře v Africe a o jeho peripetiích se ženami.

Mladý, ambiciózní, ale nesmělý lékař je obětí své chamtivé ženy a intrikánské tchyně. Obě se ho snaží přimět ke kariéře spojené se snadným vyděláváním peněz. Obstarají mu zdánlivě lukrativní místo lékařského dozoru v daleké Africe. Zapomenou však, že MUDr. Dobešek je smolař a pesimista. Bázlivý český lékař se v úplně neznámých končinách zaplétá do nečekaných dobrodružství, která díky jeho svéráznému způsobu řešení získávají značně komediální rozměr.