Audioknihy.net - Popron Music vydává Bibli zpracovanou pro nejmenší - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Popron Music vydává Bibli zpracovanou pro nejmenší

datum Pá 20 duben 2012, 10:05:41 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Dáte-li dítěti do ruky objemnou knihu bez obrázků a řekněte "Čti si," pravděpodobně zůstanou vnitřní stránky nedotčené. Ale když stejný obsah převedete do trochu jednodušší formy, využijete příjemného hlasu a doplníte text o několik říkanek, pak to na dítko udělá jistě mnohem větší dojem.

Moje první bible

Poprvé u Popron Music vychází nejznámější příběhy z Bible i pro nejmenší posluchače s názvem Moje první Bible.

Originálně napsaný text 2CD Moje první Bible je pojatý srozumitelně pro nejmenší a vychází z nejlepších tradic české tvorby pro děti. Každá část je navíc doprovázena překrásnými, vtipnými a snadno zapamatovatelnými říkadly. Poutavé a laskavé vyprávění Nadi Konvalinkové a Vladimíra Javorského je zárukou, že nahrávka zaujme a pobaví celou rodinu. Nahrávka přináší v přístupném podání příběhy Starého a Nového zákona.

 

Do Bible jsem vždy nahlídla a přečetla si pár pasáží nebo jsem byla na kázání v kostele, kde jsem poslouchala biblické příběhy. Ale takto komplexně jsem se seznámila s Biblí až při práci na tomto 2 CD. Pro děti jsou příběhy velice přístupné a jsou tak dobře napsané, že je velmi snadno pochopí. Jedná se opravdu o příjemně zjednodušené a velmi srozumitelné pojetí. Malí posluchači budou vědět, o co kráčí, kde je dobro a kde zlo. Namlouvat tuto audioknihu byla pro mne čest a velké poslání,“ prozradila Naďa Konvalinková.

Naďa Konvalinková

Vladimír Javorský se s biblickými příběhy setkal při představení: „Dělali jsme představení především ze Starého zákona. Mám rád i Nový zákon, nedělám mezi nimi rozdíl, je to obojí inspirativní čtení. Myslím, že děti příběhy zaujmou, jsou zachovány základní myšlenky, určitě si v nich každý najde své.“

 

Audiokniha byla vydána k příležitosti velikonočních svátků. Co si o Velikonocích myslí naši načitatelé?

„Velikonoce připomínají ukřižování Ježíše Krista, všichni bychom měli na něj vzpomenout. Velmi mne mrzí, že se zapomíná na velikonoční tradice. Válcuje je bombastický obchodní duch,“ dodává Naďa Konvalinková.

Pro Vladimíra Javorského znamenají svátky jara opravdový svátek: “Ať člověk chce nebo nechce, vždy ho Velikonoce přinutí zastavit se. Myslím, že více než Vánoce.“

Popron Music

Moje první bible

Audioknihu naleznete i v našem rozcestníku.

 

Z biblických příběhů by Vás mohly zajímat i následující audioknihy:

Vánoční příběhy a zázraky z Bible Bible Bible od A do Z
Deset přikázání Biblické příběhy ze Starého zákona Bible pro malé i velké