Audioknihy.net - Bestiář - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Bestiář

datum Ne 21 únor 2010, 10:42:36 autor Bára kategorie_obrazek Kategorie Recenze

Nejdříve byl Bestiář knižním bestsellerem, pak úspěšným filmem a nyní získal podobu audioknihy s herečkou Jitkou Čvančarovou. Velmi otevřený ženský pohled na život, vztahy a sex z pozice mladé nezávislé dívky byl pro velkou skupinu spisovatelčiných vrstevnic v době svého vydání doslova kultovní knihou.

Barbara Nesvadbová nepopírala autobiografické prvky a příběh novinářky Karly je dodnes vyhledávaným čtivem českých žen. Nedávné filmové zpracování oživilo zájem o literární předlohu, která dlouhodobě patří k nejžádanějším titulům na českém trhu, a tak došlo i na pořízení zvukové nahrávky. "Audioknihy mne zaujaly už svým názvem, dlouho jsem nechápala, o co jde, až posléze mi došlo, že namísto občas obtěžujících rádií můžu na delších cestách poslouchat příběhy. Což je samozřejmě milejší vyplnění času, který člověk je nucen strávit za volantem. Jsem vycvičena od své dcery poslouchat na cestách pohádky, tak tedy, i když třeba občas řídím sama večer z nějakého moderování, nemám problém se na text soustředit. Naopak je pro mne dobrý - vždy totiž řídím podle hudby - občas moc pomalu, moc rychle. A se čteným textem dělám méně dopravních přestupků :-)" říká Barbara Nesvadbová. Že Bestiář na 2CD namluvila právě Jitka Čvančarová úspěšné spisovatelce udělalo velkou radost: "Strašně moc mne těší, že knížku namluvila právě Jitka, je to půvabná, charismatická a talentovaná mladá žena".

Pro jednu z nejobsazovanějších českých hereček současnoti to byla první audio-zkušenost: "Jsem příznivkyní mluveného slova. A považuji ho za náročnou hereckou disciplínu". Na audioknize dokazuje, že je všestranně vzdělanou a talentovanou interpretkou. Jitka Čvančarová navíc ve filmu Bestiář hrála roli kamarádky hlavní hrdinky. Na audionahrávce tentokrát vytvořila roli hlavní.

Posluchači se můžou těšit na Bestiář v podobě mnohem bližší knižní verzi než jak tomu bylo u filmového zpracování. Audiokniha  vznikla v režii Františka Špergra a vyšla 8. září  2008 u vydavatelství Popron Music.