Audioknihy.net - Nelu Boudovou můžete číst i poslouchat - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Nelu Boudovou můžete číst i poslouchat

datum Ne 21 únor 2010, 14:08:00 autor Bára kategorie_obrazek Kategorie Recenze

Herečka Nela Boudová napsala svoji první knížku, která se jmenuje Eliška a Korálníčci. Pohádkový příběh určitě  potěší začínající čtenáře, malé posluchače i jejich rodiče. Kniha vyšla 10.3. 2008 zároveň i na 2CD jako audiokniha.

"Naše vydavatelství dlouhodobě buduje katalog audioknih a jako výhodu vnímáme vždy situaci, když literární autor může být zároveň přitažlivým interpretem zvukové nahrávky.V případě herečky Nely Boudové se tak přímo nabízela možnost, aby herečka ztvárnila své dílo i na CD. Kdo jiný, než autorka sama, může lépe interpretovat vlastní příběh.S Nelou jsme již v minulosti spolupracovali na nahrávce Ukolébavky a pohádky, takže jsme rádi přijali nabídku nakladatelství XYZ, abychom společně uvedli na trh knihu i audioknihu. Ve světě je tato praxe obvyklá a u literatury pro děti má svoji logiku,“ řekl ředitel vydavatelství Popron Music JUDr. Alan Piskač. A proč se Nela Boudová rozhodla ke své knížce pro děti namluvit zároveň i audioknihu? "Už v dětství jsem milovala pohádky v rádiu. Dodnes na delších cestách autem poslouchám CD s mluveným slovem. Když onemocněla mým kamarádům holčička a nemohla si číst, uvědomila jsem si, že je zde spousta lidí, pro které jsou audioknihy vyloženě důležité.Věřím, že s režisérem Michalem Pavlíkem a hudebním skladatelem Robertem Hugem jsme vytvořili knížku do ucha na CD, kterou  budou děti s chutí poslouchat a pohraje si s jejich dětskou fantazií".

Knižní prvotina herečky Nely Boudové vypráví příhody šestileté holčičky Elišky a jejích oblíbených červených korálků, které se vždy v noci proměňují v kamarády Korálníčky, malé roztomilé skřítky. Ti Elišku hlídají, starají se, aby se měla dobře, a pomáhají jí se všemi trampotami. Eliška zažívá nečekaná dobrodružství nejen doma, ale hlavně na venkově u dědečka, babičky a svérázného strýčka vegetariána. Jak si Eliška najde novou kamarádku a jak dopadne jejich nebezpečný výlet na rybník? Zalíbí se jí nový mámin přítel Jarda? Co všechno budou muset Korálníčci vymyslet, aby uzdravili Elišku z nachlazení a vyhnali jí z hlavy čarodějnici Chmuru? To všechno a ještě víc se dozvíte v půvabném příběhu, jehož atmosféru dotvářejí mistrovské ilustrace Jana Janáka.

Kniha Nely Boudové „Eliška a Korálníčci“ vyšla v březnu 2008 u nakladatelství XYZ a jako audioknihu na 2CD ji zároveň vydal Popron Music.