Audioknihy.net - Dráče Bůby v audioknižním podání - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Dráče Bůby v audioknižním podání

datum Út 24 červenec 2012, 08:48:41 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Třináctidílný, téměř čtyřhodinový pohádkový příběh, který vychází na 3CD, vypráví o dráčeti, které se zapomnělo narodit do pohádky a narodilo se do lesa Hůrky mezi zvířátka

Ve svém novém domově prožívá celé roční období s obyvateli lesa, kteří mu ukazují a učí ho, jak se v lese chovat či nechovat. Roztomilá zvířátka prostřednictvím dráčete provází lesem zároveň i děti, které se v dnešní době do lesa moc nedostanou. Zpívají a užívají si spoustu legrace.

3CD obsahuje 13 kapitol

V pohádce "Dráče Bůby" propůjčili zvířátkům hlasy naši přední zpěváci, kteří ukazují, že umí použít své hlasy nejenom v písních, ale také k hereckému výkonu. Autorem pohádky "Dráče Bůby", scénáristou a režisérem František David Skořepa alias kapitán Flint.
Do role vypravěče autor obsadil skvělého herce pana JIŘÍHO BARTOŠKU.
Dráče Bůby hraje a zpívá LUCIE VONDRÁČKOVÁ. Jedna z prvních koho uslyšíte v pohádce je vždy starostlivá veverka Terezka - MAGDALENA REIFOVÁ, mrzout a chytrolín ježek Cyril - MICHAEL KOCÁB, probouzející se medvěd Medard – PETR JANDA, zajíc Kryšpín - JIŘÍ KORN, chytrá sova Anděla - MARTA KUBIŠOVÁ, nepřející liška Denisa – SABINA LAURINOVÁ, straka Kristýna - VĚRA MARTINOVÁ, světoběžník havran Ervín - ALEŠ BRICHTA, neškodný strašpytel sysel Augustýn - RADEK TOMÁŠEK, starostlivý žabák Kvído - BOHOUŠ JOSEF, věčně ospalý jezevec Adalbert – PETR BENDE, maličký bezdomovec kukačka Křížala - MARTA JANDOVÁ, krtek Čestmír - PETR ACKERMANN, kmotra sojka - ADÉLA ACKERMANNOVÁ, pořád hladový pašík Bivoj - MAGDA MALÁ, pyšné Sluníčko - HANKA KŘÍŽKOVÁ, stavař bobr Oskar - WABI DANĚK, zlá lasička Hortensie - IVETA BARTOŠOVÁ, o zdraví zvířátek i dráčete dbal lesní doktor Jeroným - SAGVAN TOFI, jelen Hubert přímo v říji - ONDŘEJ HEJMA a vláhy plný mrak Dešťovec sám autor - FRANTIŠEK D. SKOŘEPA.

Po celý rok v lese zpívali ptáčkové zpěváčkové z pěveckého sboru ZVONEČEK Praha – pod vedením dirigenta a sbormistra prof. JARMILY NOVENKOVÉ.

 

Bestia