Audioknihy.net - Další audio na Audiotéce.cz - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Další audio na Audiotéce.cz

datum Út 14 srpen 2012, 14:13:53 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Audioteka.cz přináší dvě nové audioknihy. A to příběhy z projektu Across Europe - Kde nejste doma a záznam přednášky Skládání sil.

Kde nejste doma
Petra Hůlová , Kristin Dimitrova , Vladimir Martinovski , Sudabeh Mohafez

Eva Novotná , Jiří Vyorálek
1 hod. 28 min.


Kde nejste doma - unikátní audiokniha jako cestopis napříč Evropou vznikl z projektu Across Europe. Příběhy, jejichž autory jsou Petra Hůlová, Sudabeh Mohafez, Vladimir Martinovski a Kristin Dimitrova čtou Eva Novotná a Jiří Vyorálek.

Odpověď na otázku, kde nejsme doma, není tak zřejmá. Chceme-li ji znát, měli bychom alespoň tušit, kde doma jsme nebo být můžeme. Cestujeme po světě stále rychleji, a náhle jako by byl malý k tomu, abychom našli místo, kam patříme.
Tato kniha je unikátní cestopis napříč Evropou. Nechybí nic z typických znaků tohoto žánru. Přestože objevujeme místa, oproti kupříkladu Dillí, Tokiu nebo Sydney, méně vzdálená a exotická, o to intenzivněji jsme do poznávání nového území vtahováni. A snad právě proto, že tato cesta připomíná výpravu po vlastním bytě (v němž možná jsme, možná nejsme doma), nakonec každého překvapí, jakou vzdálenost lze ujít. Průvodci jsou nám čtyři spisovatelé. Příměr o spisovateli — kanárku v dole je všeobecně známý. Právě spisovatel se svou kromobyčejnou schopností zaznamenat své vjemy je pro nás tím pravým průvodcem po neznámých krajinách. Tím, kdo nám dokáže sdělit příběh o tom, že místo, kde jsme doma, poznáváme ve chvíli, kdy nacházíme sebe. V roli kanárků jsou zde makedonský básník Vladimir Martinovski, básnířka Kristina Dimitrova z Bulharska, německá prozaička (s íránskými kořeny) Sudabeh Mohafez a pražská autorka několika úspěšných románů Petra Hůlová. Všichni postupně byli a nebyli doma v Brně, Rusi, Skopji a Stuttgartu. Toto jsou jejich příběhy z cest.

Audioknihu vyrobilo nakladatelství Větrné mlýny spolu s občanským sdružením Centrum pro kulturu a společnost.

 

Skládání sil
Daniel Skokan

Daniel Skokan
59 min.

Obsah: Skládání sil - audiokniha obsahuje přednášku ředitele Feed the Hungry Daniela Skokana.

Zákon skládání sil působí v našem životě prakticky stále, například v mezilidských vztazích, v rodině, v týmu i ve vůdcovství. Daniel Skokan vysvětluje názorným způsobem, jak tento zákon funguje právě ve vůdcovství. Proč dochází k rozdělení v týmu a špatnému fungování ve firmách? Absence důvěry, obavy z konfliktu, nedostatek loajality, vyhýbání se zodpovědnosti a lhostejnost k výsledkům. Abychom dosáhli svého cíle jsme odpovědni za pevnost svého charakteru, svá rozhodnutí, svůj osobní rozvoj a za svoje slova i činy.

Daniel Skokan je ředitelem české pobočky mezinárodní organizace Feed The Hungry - Nadační fond Krmte hladové, je koordinátorem křesťanského hnutí podnikatelů Cesta za pravdou, je majitelem knižního vydavatelství a aktivním blogerem. Jeho nejčtenější blog se jmenuje: Proč potřebuji, aby dobří lidé byli bohatí. Je aktivně zapojený v týmu vedoucích projektu Kostel na lodi. S manželkou Kristýnou mají dcery Kláru a Danielu.