Audioknihy.net - Hrůzostrašné pohádky - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Hrůzostrašné pohádky

datum St 15 srpen 2012, 14:37:56 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Proč hrůzostrašné pohádky? Pohádky, jak víme, mají rády nejen naše ratolesti, ale i my, dospělí.  Vždy v nich totiž vítězí dobro nad zlem, což nebývá ve skutečném životě pravidlem. A proč hrůzostrašné?  Protože se při jejich poslouchání tak trochu bát je vzrušující a čím víc nám běží mráz po zádech, tím dychtivěji čekáme na šťastné rozuzlení.

Ale buďte bez obav, Jiří Žáček svým výběrem textů a jejich dokonalým převyprávěním nikterak nepřekročil hranice laskavosti pohádkového světa, které už dlouho posouvají tvůrci různých animovaných televizních příběhů určených dětským divákům za únosné meze. A navíc, dává nám nahlédnout do pokladnice lidové slovesnosti různých národů Evropy s poznáním, že pohádky vycházející z osobitosti jejich kulturních tradic si jsou velmi podobné.

A ještě něco. Pohádky mají děti najraději, když jim je někdo vypráví. V našem případě je to pan Josef Somr, jehož osobitý, podmanivý a laskavý přednes si získal tvůrce tohoto titulu a věříme, že si získá i vás, posluchače. Zbývá dodat, že jej svými píšťalami dokreslil divotvorný pištec Jiří Stivín.

Tak ať se vám hezky poslouchá.

Autor: Jiří Žáček
Čte: Josef Somr
Režie: Jiří Tušl
Stopáž: 2 CD / 154 min
Verze: Výběr
Datum vydání: 14.8.2012

 

CD 1

1. Otesánek (česká) 2. O kravičce Bukole (islandská) 3. Katalineta a velryba (španělská) 4. Krásná Žaneta (francouzská) 5. Bílá Karolínka a Černá Karolínka (nizozemská) 6. Jak šel Janek do světa, aby se naučil bát (německá)

CD 2

1. Kdo tančí s čerty (litevská) 2. Čarodějka Medúza (italská) 3. Vlkodlak (slovenská) 4. Baba Jaga (ruská) 5. Krysař z města Hameln (německá) 6. Bonus – doslov autora


 Nahrávka vznikla podle knihy Jiřího Žáčka – Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky vydané v roce 2011 nakladatelstvím SLOVART / Copyright © Jiří Žáček, 2012 / ilustrace na obálce © Adolf Born, 2012 / čte Josef Somr / hudba Jiří Stivín /výběr, sestava a režie Jiří Tušl / zvuk, střih a mastering Roman Špála a Jitka Kundrumová / design Ondřej Fučík / produkce Karel Černošek / natočeno pro vydavatelství TYMPANUM v Praze v březnu 2012 ve studiu DAMU

 
Josef Somr patří k nejvýznamnějším hercům českého divadla i filmu. Byl zakládajícím členem Činoherního klubu, od roku 1978 působíl v Národním divadle. Před filmovou kamerou debutoval v roce 1964 ve snímku Obžalovaný a o dva roky později vytvořil postavu výpravčího Hubičky v oscarovém filmu Ostře sledované vlaky. Desítky postav ztvárnil v dalších filmech I televizních inscenacích. Jeho nezaměnitelný hlas pravidelně slýcháme i v rozhlase.

 

 

Tympanum