Audioknihy.net - V audio podobě vychází úspěšná kniha Deoduši Jana Wericha s řadou zajímavých bonusů - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


V audio podobě vychází úspěšná kniha Deoduši Jana Wericha s řadou zajímavých bonusů

datum Ne 23 září 2012, 08:46:03 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Novinky

V roce 2010 k šedesátému výročí vydání pohádkové knihy Jana Wericha Fimfárum, připravilo nakladatelství Albatros soubor málo známých pohádek a bajek pro dospělé, nazvaný Deoduši. Název byl vybrán symbolicky z rozmluvy strojů v pohádce O kybernetické babičce.

Vydavatelství Supraphon nyní tento bestseller vydává v audio podobě na 2CD. Pohádky uvedené v knize existují totiž také ve zvukové podobě. Jan Werich je pro Supraphon načetl mezi lety 1952 až 1968. Pro posluchače bude překvapením pohádka Za šťastnou lásku bas, věnovaná příteli, basistovi Jaroslavu Královi, který Wericha doprovázel s orchestrem Karla Vlacha v divadle ABC. Další nahrávka zcela neznámé pohádky, nazvané O zasloužilém vrabci, nikdy nevyšla ani literárně, proto je na CD v bonusu, ale mezi dospělé pohádky svým obsahem patří. Navíc, a proto také v bonusu, jsou ve výběru příběhy Máta peprná a Všude byl, všechno znal.
 
„V bajkách a pohádkách Werich jinotajně, ale o to víc svobodně vyjadřoval své názory a způsobem, jak své příběhy načetl, jim dodal další rozměr – požitku sdělení opojně vědoucího,“ dodává producentka kompilace Naďa Dvorská.
 
Zcela neznámé i méně známé bajky a pohádky Jana Wericha pro dospělé pod názvem Deoduši vyjdou v příštím týdnu jako audiokniha a kromě CD si je bude možné koupit i v digitální podobě na adrese SUPRAPHONline.cz a zároveň se dostanou do nabídky dalších digitálních servisů, jako jsou například Audioteka.cz, MusicJet a iTUNES.
 
vypravujeJan Werich
 
CD 1
1.O orlech a hovniválech
2.Za šťastnou lásku bas
3.Ukolébavka v rytmu
4.Všude byl, všechno zná, všechno ví
5.Máta peprná
6.O zasloužilém vrabci
 
CD 2
1.Pohádka o žlutém mužátku
1.Voják je pán
2.Žluté mužátko
3.Krásná Amáta a obr Krixkrax
4.Za láskou se dá jít až na konec světa
5."Tatínku, já jsem se vdala!"