Audioknihy.net - Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů

datum St 17 říjen 2012, 12:52:18 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie O nás

Benefiční nahrávka na podporu hospicového sdružení Cesta domů. Zakoupením této audioknihy podpoříte domácí hospic Cesta domů. 

Cesta domů provozuje v Praze domácí hospic a věnuje se osvětové činnosti na poli hospicové péče. 
 
Je krátce po druhé světové válce a Juliet Ashtonová, úspěšná autorka, se rozhlíží po námětu na svou novou knihu. Shodou okolností se prostřednictvím dopisu dozvídá o Spolku přátel krásné literatury a koláčů z bramborových slupek, který během války za neobyčejných okolností založili obyvatelé okupovaného normanského ostrova Guernsey. Jejich osudy ji natolik zaujmou, že se je rozhodne navštívit osobně. Juliet se na ostrově dostane víc než srdečného přijetí a brzy se ukáže, že v novém prostředí dost možná najde víc než inspiraci pro svoji další knihu...
 
Román v dopisech čtou členky čtenářského spolku Veselé poutnice – Alžběta Votavová, Monika Němcová, Martina Herynková, Petra Pávková, Martina Roeselová, Dáša Fenclová, Jindřiška Prokopová, Marianna Provazníková, Vendula Šefrnová, Jorga Wittlichová, Hana Poesová, Ivana Barešová, Madla Felixová a Věra Thompsonová
 
Veselé poutnice je spolek čtenářek, které spojuje láska k literatuře a přírodě. www.veselepoutnice.cz
 
 
Nový projekt Veselých poutnic pro Cestu domů
Všem příznivcům mluveného slova!
 
Jak jsme již zmińovaly na začátku roku, opět chceme podpořit hospicové sdružení Cesta domů novým projektem.
 
Tentokrát jsme se rozhodly vydat audioknihu. Nejen čtení knížek, ale i jejich poslech jsou pro nás velkých zdrojem inspirace a zábavy.
 
A příběhy knih se tak mohou dostat i k lidem, kteří si už sami číst nemohou.
 
Zvolily jsme si knihu Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů, která je našemu čtenářskému spolku velmi blízká a máme ji moc rády.
 
Zpočátku náš nápad vypadal, mírně řečeno, náročně a zcela nerealizovatelně :-) !
Na natočení audioknihy musíte mít nahrávací studio, režiséra, vydavatelství, které je ochotné audio knihu vydat, profesionála, který vás učí číst :-), hudebníka, který připraví hudbu a samozřejmě sponzory, kteří jsou ochotni podpořit Cestu domů touto formou.
 
Naštěstí se nám podařilo získat pro nápad audioknihy pro Cestu domů úžasné lidi, jako jsou pan Karel Černošek ze společnosti Tympanum, paní Jaromíra Mílová, herečka Národního divadla, pan Martin Rada, hudebník. Náš projekt se v současné době rozbíhá na plné obrátky.
 
Podrobnosti o něm, co Cestě domů přinese a jak je možné ho podpořit, naleznete na:
 
Na našich stránkách vás budeme průběžně informovat, jak postupujeme. Nyní si můžete prohlédnout první fotky z generálky a nahrávání ve studiu.
 
Pokud vás náš projekt “Koláčů” zaujal, můžete nám napsat email.
 
Vaše Veselé poutnice