Audioknihy.net - 15 hodin napětí od Keplera! - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


15 hodin napětí od Keplera!

datum St 31 říjen 2012, 10:47:36 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Aktuálně ve stejné dny vychází kniha, audiokniha a e-kniha Larse Keplera Svědkyně ohně. Tipnete si, kdo je vrah?

„Inspektor Joona Linna již strávil na místě činu víc času než kterýkoliv jiný detektivní inspektor. Ale stále má pocit, že tu ještě neskončil, že je tu ještě něco, co musí vidět. Než odejde z toho hrůzostrašného pokoje, musí objevit detail, jehlu v kupce sena, po jejíž niti je možno se vydat dál. Dívá se na dívku v posteli. Její bledá pleť stále vyzařuje slabé teplo. Ruce má semknuté na obličeji, jako by si hrála na slepou bábu a zrovna pikala. Opatrně se nad ní nakloní a zjistí, že pod nehtem ukazováčku na levé ruce něco je. Vypadá to jako tmavočervené zrnko písku nebo úlomek rubínu. Zamrká a pokusí se zaostřit pohled. Je obtížné se soustředit na drobounké červené zrnko v pokoji pokrytém stříkanci krve, ale nevzdává se, naklání se víc a víc, až ucítí sladkou vůni. A náhle pochopí, co je ta věc pod nehtem.“

 

Svědkyně ohně


Lars Kepler

Za pseudonymem Lars Kepler se skrývají manželé, renomovaní a úspěšní švédští spisovatelé Alexandra Coelho Ahndorilová (1966) a Alexander Ahndoril (1967). Své síly spojili s cílem napsat originální kriminální román, sérii knih, které přinesou nové prvky do klasické severské detektivní tvorby. Podle ohlasu čtenářů po celém světě se jim to povedlo.

První román Hypnotizér se stal mezinárodním bestsellerem, jeho filmové verze se ujal známý režisér Lasse Hallström. Druhým dílem byla neméně úspěšná Paganiniho smlouva. Třetím a dosud posledním je Svědkyně ohně.

Lars Kepler dnes po celém světě patří mezi nejčtenější autory severské krimi a je přirovnáván ke Stigu Larssonovi. Nebojí se přinášet nové prvky do tradiční detektivní tvorby a jeho knihy jsou tak spíše brilantní thrillery než klasické detektivky. Hon na pachatele je plný nečekaných a násilných zvratů. Zdá se, že každá nalezená odpověď vede k dalším záhadám a to, co se zdálo být jednoduché, je v příštím okamžiku plné slepých uliček.

„Máte pocit, jako když vás strhne proud. Polapí vás a sotva můžete dýchat.“

Autor textu: Dagens Nyheter

 


Audioknihu vydává Martin Pilař & Dragontattoo, ADK-Prague. Distribuuje Radioservis, a.s.

Více než patnáctihodinová adaptace byla v produkci Martina Pilaře natočena ve studiích ADK-Prague (v září a říjnu 2012), kde mimo jiné vzniklo Milénium od Stiega Larssona.

 

Čte: Pavel Rímský
Čas trvání: 15 hodin 6 minut