Audioknihy.net - Rozcestník
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Tympanum

Tympanum  Název: Tympanum
  Rok založení: 2006
  Web: http://www.tympanum.cz/
  Kontakt: info@tympanum.cz


Informace o vydavatelství:

Vydavatelství specializované na výrobu a prodej audioknih. Vydává světovou i českou beletrii, audioknihy pro děti a detektivky. Na jejich vytváření spolupracuje s předními českými herci, režiséry a hudebníky.

Vydavatelství Tympanum založili v roce 2006 Josef Burkovský a Karel Černošek jako bývalí studenti, kteří sami s oblibou poslouchali mluvené slovo a rozhodli se vstoupit do světa knih. A tak začali pracovat na jedinečném projektu audioknih. Od samého začátku vytváří jednotnou grafickou podobu audioknih i vydavatelství grafik Ondřej Fučík.

Zaměřuje se na nejoblíbenější světové i české autory. Většina audioknih je v nezkrácené...

nahled nahled nahled nahled nahled

AudioStory

Název:  AudioStory
Rok založení: 1991
Web: www.audiostory.cz
Kontakt: nakladatelstvi@audiostory.cz

 

 

 

Informace o vydavatelství:

Vzniklo v roce 1991 jako zcela průkopnický projekt na poli vydávání audioknih. Zaměřilo se na produkci nahrávek beletrie pro děti i dospělé. Volilo široký dramaturgický záběr, aby si vybral opravdu každý. Klíčem k výběru pro natáčení byla čtenářská oblíbenost titulu v knižním vydání. Hlavním cílovým zákazníkem byly ženy středního věku, které nakupují nejen pro sebe, ale pro celou rodinu – muže, děti i seniory.

Zvoleným nosičem byla audiokazeta. Inspiračním zdrojem kanadská a americká praxe poslouchání knih na audiokazetách. Motivací láska k rozhlasové tvorbě a osobní...

nahled nahled nahled nahled nahled

Popron Music

   Název: Popron music
   Rok založení: 1993
   Web: http://www.popronmusic.cz/
   Kontakt: popron.music@popron.cz

 

 

 

Informace o vydavatelství:

Hlavním předmětem činnosti hudebního vydavatelství Popron Music je všestranné uvádění hudebních nahrávek na veřejnost. Tím se rozumí nejen výroba a šíření zvukových nosičů, ale i podpora rozhlasového a televizního vysílání hudebních snímků a provádění veškerých aktivit pro umělecký a repertoárový rozvoj. V posledním období Popron Music v souvislosti se změnami v hudebním průmyslu rozvíjí i nové formy prodeje a podpory hudby.

V oblasti domácí hudební produkce klade Popron Music hlavní důraz na dlouhodobou spolupráci s umělci, s nimiž má uzavřeny exkluzivní...

nahled nahled nahled nahled nahled

Radioservis

Název:  Radioservis, a. s.
Rok založení: CD byla vydávána v rámci Českého rozhlasu, součástí firmy Radioservis, a. s. se rozhlasové  vydavatelství CD stalo v květnu 1999.
Web: www.radioservis-as.cz,
Facebook: Radioservis, Mluvené slovo – audioknihy
Kontakt: katalog@radioservis.cz, eshop@rozhlas.cz
 

Informace o vydavatelství:
Radioservis, a.s  je vydavatelem CD, knih a Týdeníku Rozhlas. Vydavatelství CD produkuje ročně kolem 60 titulů všech žánrů (mluvené slovo, vážná hudba, jazz a další), z toho asi 20 titulů jako zakázky. V nabídkovém...

nahled nahled nahled nahled nahled

Supraphon

Název: Supraphon
Rok založení: 1932
Web: http://www.supraphon.cz/
Kontakt: info@supraphon.cz


Informace o vydavatelství:

Hudební vydavatelství Supraphon je historicky nejvýznamnější českou gramofonovou firmou. Značka Supraphon - původně název ve své době moderního elektrického gramofonu - byla zaregistrována v roce 1932. V poválečných letech nesly toto značení domácí gramodesky určené pro export a napomáhaly tak šíření věhlasu především české klasické hudby v nahrávkách z třicátých a čtyřicátých let. Tehdejší cílevědomá dramaturgie dala vzniknout rozsáhlému katalogu titulů systematicky mapujících dílo Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a dalších osobností české hudební kultury i velikánů...

nahled nahled nahled nahled nahled

Fonia

Fonia  Název: Fonia
  Rok založení: 2000
  Web: http://www.fonia.cz
  Kontakt: fonia@fonia.cz

 


Informace o vydavatelství:

Fonia je gramofonová firma, která vydává zvukové nosiče s mluveným slovem. Postupem času se chce zabývat mluveným  slovem i v širších souvislostech.


nahled nahled nahled nahled nahled

Kniha do ucha

Název: Kniha do ucha
Rok založení: 2010

Web:http://www.knihadoucha.sk/
Kontakt: info@knihadoucha.sk, objednavky@knihadoucha.sk


Informace o vydavatelství:

Vydavateľstvo Kniha do ucha vzniklo začiatkom roku 2010 a v lete 2010 vydalo svoje prvé tituly: prvotinu a slovenský bestseller Evity Urbaníkovej Všetko alebo nič v podaní Michaely Čobejovej, útlu knižočku autora Kolomana Kocúra Apáka a mamáka, ktorú nahovoril Boris Farkaš. Ďalšími titulmi sú Príbehy - výber poviedok Daniila Charmsa (číta Dado Nagy) a Láskavé rozprávky od Braňa Jobusa (číta Richard Stanke).
Audioknihy vydavateľstva Kniha do ucha nájdete napríklad v internetových obchodoch martinus.sk, gorila.sk a ďalších e-shopoch, na českom trhu prostredníctvom arara.cz či v sieti kníhkupectiev...

nahled nahled nahled nahled nahled

Různí

Metafora

Metafora

Název: Metafora
Rok založení: 2001
Web:  www.metafora.cz
Kontakt: helena@metafora.cz

  

 

   

Motto

Motto

Název: Motto
Rok založení:  1990
Web:  www.motto.cz
Kontakt: redakce@motto.cz

  

Levné knihy

Levné knihy

Název: Levné knihy, a. s.
Rok založení:  1994
Web:  www.levneknihy.cz
Kontakt: info@levneknihy.cz, e-shop@levneknihy.cz

 

Paseka

 

 

Název: Paseka

 

Rok založení: 1989

 

Web: www.paseka.cz/

 

 

Kontakt: paseka@paseka.cz

 

 

Moba

Název: Moba 

 

Rok založení: 1991

 

Web: 

www.mobaknihy.cz

Kontakt: shop@mobaknihy.cz

 

 

Informace o vydavatelství: 

Nakladatelství MOBA vzniklo v moravské metropoli Brno na podzim roku 1991 jako společnost se zahraniční účastí. Partnerem několika českých společníků se stalo významné německé nakladatelství Verlagsgruppe Lübbe sídlící
nedaleko Kolína nad Rýnem v Bergisch Gladbachu. V témže roce začalo vydávat románové sešity ve dvou řadách, které ihned po vydání zaznamenaly ohromný čtenářský ohlas a jejichž počet vzrostl na současných 25 řad měsíčně v mnoha žánrech - romány z lékařského prostředí, westerny,romány pro ženy, horory a sci-fi.
 
Stále větší podíl na celkové produkci zaujímají knižní tituly vydávané v mnoha edicích a žánrech, jako jsou historický román a krimi, literatura faktu, Původní česká detektivka, Severská krimi, Světová krimi, Krimi
international - Místo činu, Společenské romány, Romány pro ženy, Knižnice klasiků, westerny, audioknihy.

 

Portál

logo Portál

Název: Portál   

Rok založení: 1990

 

 

Web:  portal.cz/

  Kontakt:  naklad@portal.cz ,  obchod@portal.cz

 

Informace o vydavatelství:

 

Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly další oblasti jako sociologie, politologie, zdraví, média, antropologie, ekologie, filozofie, ekonomie, sémiotika či kulturologie.

Velkou skupinu čtenářů Portálu tvoří rodiče. Pro ně jsou určeny praktické příručky o výchově a také knihy her a nápadů rozvíjejících dětskou tvořivost, které úspěšně využívají i učitelé a vychovatelé. V posledních letech se Portál výrazně zaměřil také na problematiku těhotenství a mateřství. Rady najde v knihách i dospívající mládež a nejen jí jsou navíc určeny knihy her a cvičení sloužící k zachování bystrého rozumu, tělesné kondice a k nalezení místa v sociální skupině. Pro malé i starší děti Portál vydává pohádky, příběhy, říkadla.

Portál vychází vstříc i zájemcům o populárně psychologickou literaturu a snaží se uspokojovat zájem čtenářů o sebepoznání, vlastní duševní růst a poznání skutečných hodnot. Zároveň pomáhá řešit problematiku vztahů - partnerských, rodinných i pracovních. Setkání s významnými osobnostmi a jejich názory přibližuje edice Rozhovory.

Odborná literatura - publikace a slovníky, které tvoří asi polovinu produkce - je určena studentům nejrůznějších oborů vysokých škol i odborníkům v praxi, kteří nechtějí ztratit přehled o nových trendech a vývoji v oboru.

Příběhy a legendy v dalších edičních řadách umožňují nahlédnout do filozofií různých kultur a přinášejí inspiraci k hledání vlastní životní cesty.

Publikace z nakladatelství Portál najdete v běžné síti knihkupectví v Čechách, na Moravě i ve Slovenské republice (www.portalslovakia.sk).

 

Mladá fronta

 

 

Milahelp

milahelp

Název:  MIlahelp
Rok založení:  2007
Web: http://www.milahelp.cz/

Kontakt: info@milahelp.cz

 

 


nahled nahled nahled nahled nahled