Audioknihy.net - Miláček - Rozcestník
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Miláček

nahled
Autor: Guy de Maupassant
Čte: Jan Šťastný, Viktor Preiss, Simona Postlerová, Jana Paulová, Josef Vinklář a další
Režie:
Stopáž: 3h 28min
Verze: dramatizace
Počet CD: 3
Datum vydání: září 2009
Vydavatel: Radioservis

 

V příběhu neodolatelného kariéristy, který za milým chováním a lichotkami schovává vypočítavost a touhu po úspěchu a penězích, se v hlavních rolích představil Jan Šťastný, Viktor Preiss, Simona Postlerová, Jana Paulová, Josef Vinklář, Václav Vydra a další. Nenechejte si uniknout vynikající rozhlasovou dramatizaci Miláček z pera Guy de Maupassanta na 3CD.
 
Guy de Maupassant je autorem 6 románů a několika desítek novel a povídek. Zejména povídky přinesly Maupassantovi velký úspěch pro své náměty z normandského venkova či městského prostředí. Pro románovou tvorbu je typické zaměření na měšťanskou a aristokratickou vrstvu. Téměř všechny významné okamžiky autorova života jsou vtištěny do jeho tvorby - v Miláčkovi se dokonce stylizoval do hlavní postavy Georgese Duroye.
 
Guy de Maupassant se narodil r. 1850. Po prusko-francouzské válce odešel do Paříže a přijal místo úředníka na ministerstvu námořnictví a kolonií. V dospělosti začal trpět depresemi, které vyústily v chorobu, jež měla své kořeny částečně v dědičnosti. Roku 1893 umírá v léčebném ústavu v Passy u Paříže.