Audioknihy.net -
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Všichni moji strýčkové

nahled Autor: Viktor Fischl
Čte: Josef Somr
Vydavatel: Radioservis
Láskyplné vyprávění o rodinné sounáležitosti příslušníků rozvětvené židovské rodiny Lípů v první polovině 20. století. Různorodé životní cesty jedenácti strýčků vypravěče provázela neokázalá láska a úcta k rodičům i vzájemná solidarita, které zůstávají jako dědictví pro příští generace.

Pohádky z Jižních Čech a Šumavy aneb vyprávění kapra Jakuba

nahled Autor: Bára Stluková
Čte: Václav Vydra, Julie Goetzová, Martin Hruška
Vydavatel: Radioservis
Pohádky z kraje rybníků čte Václav Vydra, Julie Goetzová, Martin Hruška. Obsah: O rybníku Rožmberku a třeboňských lázních O smutném šumavském nádraží a mašinkách z České Kanady O prameni Vltavy a Zvíkovském raráškovi O dačickém cukru a pekaři z Netolic O alchymistovi z Krumlova O píseckém zlatě a lipenském sumci Bořivojovi O chytrých z Vodňan a hoslovickém kanci.

Slavné případy Sherlocka Holmese 7 - Škola v opatství

nahled Autor: Arthur Conan Doyle
Čte: František Němec, Jiří Ornest a další
Vydavatel: Radioservis
Jedna z dalších povídek slavného spisovatele sira Arthura Conana Doylea o ještě slavnějším detektivovi Sherlocku Holmesovi.   Na motivy povídky The Priory School napsala Zuzana Bohdanecká.   Obsah: Škola v opatství   Hrají: František Němec (Holmes), Jiří Ornest (Dr. Watson), Antonín Molčík, Petr Pelzer, Pavel Pípal a Stanislav Oubram.  

Sonety

nahled Autor: William Shakespeare
Čte: Scott Bellefeuille, Pavel Soukup
Vydavatel: Radioservis
Když v červnu 2002 Český rozhlas 3 – Vltava nasadil do vysílání sto padesáti čtyřdílný cyklus Sonetů Williama Shakespeara, nikdo z tvůrců netušil, s jak obrovským posluchačským ohlasem se toto dílo setká. Sbírkou básní nejslavnějšího alžbětinského dramatika provázel posluchače známý překladatel a anglista Martin Hilský, sonety v originále interpretoval Scott Bellefeuille, v Hilského překladu pak Pavel Soukup. Režijně spolupracovala Markéta Jahodová. Co báseň, to desetiminutový pořad. Posluchači kvitovali tento počin s nadšením, do redakce poslali na tisíc...

Pošta v zoo

nahled Autor: Ondřej Sekora
Čte: Marek Eben, Jiří Lábus
Vydavatel: Radioservis
Ondřej Sekora je generacím čtenářů známý jako autor populárních dětských knížek, ve kterých Ferda Mravenec a další hrdinové prožívají nejrůznější dobrodružství. Pošta v zoo seznamuje děti se zvířaty v zoologické zahradě, a to prostřednictvím dopisů, které si zvířata vyměňují holubí poštou se svými druhy ve volné přírodě. Audiokniha je vydána k 80. výročí založení Zoo Praha.   Obsah: Pošta v zoo Setkám se s listonošem Náš tygr napsal příbuzným ...
Stránky: << 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >>