Audioknihy.net - Popron Music - Rozcestník
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Popron Music

   Název: Popron music
   Rok založení: 1993
   Web: http://www.popronmusic.cz/
   Kontakt: popron.music@popron.cz

 

 

 

Informace o vydavatelství:

Hlavním předmětem činnosti hudebního vydavatelství Popron Music je všestranné uvádění hudebních nahrávek na veřejnost. Tím se rozumí nejen výroba a šíření zvukových nosičů, ale i podpora rozhlasového a televizního vysílání hudebních snímků a provádění veškerých aktivit pro umělecký a repertoárový rozvoj. V posledním období Popron Music v souvislosti se změnami v hudebním průmyslu rozvíjí i nové formy prodeje a podpory hudby.

V oblasti domácí hudební produkce klade Popron Music hlavní důraz na dlouhodobou spolupráci s umělci, s nimiž má uzavřeny exkluzivní nahrávací smlouvy. Těmto interpretům vydavatelství nejen pořizuje nahrávky, videoklipy a reklamní kampaně, ale podílí se i na celkovém rozvoji jejich uměleckých kariér. Již od roku 1993 spolupracuje s vydavatelstvím Aleš Brichta a jeho sólové projekty jej zařadily mezi nejúspěšnější české zpěváky. Od roku 1994 spolupracuje s Popron Music i první dáma české country Věra Martinová. V roce 2002 uzavřel Popron exkluzivní smlouvu s Jakubem Smolíkem, dlouhodobě jedním z nejúspěšnějších českých zpěváků. Navíc do "zlatého katalogu" Popronu patří i alba největších hitů Petra Spáleného, Nadi Urbánkové, Sagvana Tofiho, Michala Penka, skupin Arakain, Damiens a Citron a mnohých dalších. Hudební producent Roman Cejnar připravil pro Popron již tři díly veleúspěšného tituly Vánoční koledy. Nelze zapomínat ani na vážnou hudbu. Popron vlastní nahrávky české klasiky s Českou filharmonií. Popron je také vydavatelem jediné kompletní zvukové nahrávky Bible v České republice.

U zahraniční hudební produkce Popron vyrábí a importuje nosiče nahrávek od významných nezávislých firem z Německa, Itálie, Anglie.

Jako speciální projekty jsou označovány především hudební kompilace a také dárkové a propagační nosiče na zakázku. U těchto titulů jde o druhotné využití vyrobených nahrávek na hudebních výběrech zaměřených na různé cílové skupiny zákazníků a zásadní roli zde hraje marketingová a reklamní strategie. Popron Music byl prvním vydavatelem v ČR, který tento typ produktu zavedl ve větší míře na trh.

Od roku 2003 Popron Music zahájil nový způsob vydávání titulů formou tzv. direct-shoppingu, kdy prostřednictvím zásilkové služby a objednávek přes telefon a internet prodává desítky tisíc zvukových nosičů. Nejúspěšnějšího titulu z této řady, kompilace České pohodové písničky s Rádiem Blaník, se prodalo již téměř 20.000 kusů.

Popron Music rozvíjí též činnost umělecké agentury, která zprostředkovává veřejná umělecká vystoupení a produkuje vlastní programy. Pro nové interprety Popron Music provozuje akci Vydejte CD u Popronu, která umožnila již desítkám hudebníků vydání vlastního CD. V budoucnu bude obdobný projekt připraven i v oblasti uměleckého managementu a agenturního zastoupení nových talentů.

V oblasti mluveného slova spolupracuje Popron s vydavatelstvím Audiostory.

nahled nahled nahled nahled nahled